Známe nejlepší zaměstnance roku 2024

I letos naše společnost vyhlásila deset nejlepších zaměstnanců, neboli OSOBNOSTÍ ŽDB DRÁTOVNA pro rok 2024. Všichni ocenění obdrželi kromě finanční odměny unikátního drátěného rytíře, za jehož design a výrobu vděčíme zaměstnancům provozu Pérovna.

„Maximálně jsme se snažili využít efektu, kdy jsou všichni z oboru na jednom místě“

ŽDB Drátovna se opět, a navíc po 6 letech, prezentovala na specializovaném oborovém veletrhu WIRE and Tube v německém Düsseldorfu. Pravidelnou účast narušily poslední turbulentní roky, a tak nejen pro nás, ale i kolegy z oboru byl veletrh ideálním místem pro zviditelnění výsledků naší práce v uplynulých letech a prezentaci vizí dalšího rozvoje firmy.

Pokračovat ve čtení „„Maximálně jsme se snažili využít efektu, kdy jsou všichni z oboru na jednom místě““

Otevírá se nám nový segment dodávek pro oblast větrných elektráren

V prosinci loňského roku se nám po téměř ročním procesu certifikace podařilo získat oprávnění Technické univerzity Mnichov a Německého institutu pro stavebnictví k dodávkám stabilizovaného drátu průměru 7,0 mm pro oblast větrných elektráren. Otevírá se nám tím nový segment dodávek.

Pokračovat ve čtení „Otevírá se nám nový segment dodávek pro oblast větrných elektráren“

Rybářská lana z Bohumína míří poprvé v historii na Falklandy

Falklandské ostrovy leží na jižní polokouli asi 500 km od pobřeží Argentiny, přesto jsou součástí Velké Británie. Význam ostrovů spočívá třeba v tom, že k nim náleží tzv. výlučná ekonomická zóna. To znamená, že do vzdálenosti 370 km mohou jejich obyvatelé rybařit a v budoucnu možná i těžit ropu.

Pokračovat ve čtení „Rybářská lana z Bohumína míří poprvé v historii na Falklandy“

ŽDB Drátovna si pro dva provozy vyrábí vlastní páru a horkou vodu

Společnost ŽDB Drátovna si od konce loňského roku pro své dva provozy Tažírna patentovaného drátu (TPD) a Tažírna nepatentovaného drátu (TND) sama vyrábí páru pro technologické účely. Od letošního ledna horkou vodu pro vytápění. Dosud páru i horkou vodu do těchto dvou provozů dodávala externí firma. Náhrada externího zdroje povede ke komplexnímu osamostatnění bohumínské firmy na dodávkách těchto komodit.

Pokračovat ve čtení „ŽDB Drátovna si pro dva provozy vyrábí vlastní páru a horkou vodu“

POZVÁNKA

Od 15. do 19. dubna 2024 se prezentujeme na veletrhu Wire & Tube Düsseldorf.

Náš stánek najdete v hale č. 13, stánek č. B23.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Dodávky pro předního výrobce spojovacího materiálu pro automobilový průmysl zahájeny

Od ledna 2024 jsme zahájili sériové dodávky tažených a žíhaných šroubových drátů do závodu Nedschroef v Alteně. Samotnému podpisu kontraktu předcházely zkušební dodávky, ve kterých jsme obstáli na výbornou nejen po stránce kvality materiálu, ale rovněž díky zajímavé ceně a referenčním dodávkám našim stávajícím zákazníkům, kteří jsou svou významností na trhu srovnatelní se skupinou Nedschroef.

Pokračovat ve čtení „Dodávky pro předního výrobce spojovacího materiálu pro automobilový průmysl zahájeny“